Postřehy, momentky, humoresky, příběhy z akcí ...

Datum: 19.07.2019

Vložil: Prema

Titulek: Pekelně vlhké VRTULE 2019

Rosničkářům předpověď počasí bohužel vyšla ! Už při výjezdu ze Slunné ulice začala padat voda, která postupně nabírala na intenzitě. Na Staré poště ve Filipovicích došlo k rozdělení pelotonu na dvě hlavní skupiny, které se již nesetkaly. Někteří jsme takticky zvolili restaurační azyl v útrobách restaurace a zbytek za pokračujícího deště jel dále na Červenohorské sedlo. Po více jak hodině se počasí umoudřilo a vysvitlo i sluníčko. Další dávka vodního přídělu nás však stejně neměla minout. Výsledkem bylo, že první skupina dojela celou trasu z velké části opět v dešti a druhá skupina se vracela v dešti zpět přes ČHS, kde po opožděném obědě pokračovala již na vlhké prosluněné cestě do Jeseníku

Datum: 24.06.2019

Vložil: Prema

Titulek: Labyrint 2019

Sedmnáctka nadšenců se vydala na pěknou cestu plnou nečekaných nástrah a úseků. To zásadní by se dalo shrnout do jedné stručné věty :
Počasí luxusní - partička skvělá - voděnka hluboká - blátíčko mazlavé
Každý si určitě své užil, a když k tomu připočteme pivečko z vymražených sklenic, je idylka dokonalá. V samotném závěru neopomněla "skalní" část pelotonu rozmasírovat bolavá stehna na tanečním parketu.
Den jak "vyšitý" !

Datum: 17.07.2017

Vložil: švubík

Titulek: Vrtule 2017

Jestli to tak bude pokračovat s počasím, tak brzy to budeme absolvovat na běžkách. Všechno je jednou poprvé, letos to byly kroupy. :-)

Datum: 01.02.2017

Vložil: Přemysl Posker

Titulek: NARUBY 2017

Po mnoha letech se podařilo sjednotit termín výletu se sněhovou nadílkou. Pamatujeme sice daleko větší přívaly, ale i za letošních 25-30 cm jsme byli vděčni. Je pravda, že plný tucet razičů naznačoval, že jsme schopni zdolat i větší závěje, ale již zmíněná sněhová peřina nám tentokráte hodně ušetřila sil pro závěrečné vyhodnocení. Cesta byla veselá i pohodová, až jen dojezd k občerstvení na Rejvízu pak slušně prověřil naše skluznice na vyčnívající hlíně. Zbývá už jen zmínit, že závěrečné taneční kreace na zledovatělé cestě k autobusu poněkud zkomplikovaly jinak jednoduchou cestu do jesenického údolí... Povedená akce

Datum: 11.09.2016

Vložil: Přemysl Posker

Titulek: Trojzubec 2016

Letošní ročník byl sice odložený na září, ale příroda si pro nás schovala ještě prázdninové počasí - luxus. Určitě to byl velký nepoměr k červencovým "Vrtulím", které nás zaskočily 8 stupni nad nulou. Cesta sice náročná, ale nakonec jsme v šeru dorazili zdárně do cíle ! Hurá !

Záznamy: 1 - 5 ze 5

Přidat nový příspěvek