Dvě Kopy - historie

Historie v tabulce  

  

 

 

 

Historie Dvě Kopy od 1999   (slovem)

 
20. ročník - Dvě Kopy 2018
 
Počet cyklistů :  99
Vítěz :    Keltošová Petra
 
 
 
 
19. ročník - Dvě Kopy 2017
 
Počet cyklistů :  85
Vítěz :    Křupala Adam
 
 

Opět vyvedené počasí !! Rosničkáři sice v dlouhodobých prognózách „trochu“ (hodně) strašili, ale nakonec vše vyšlo na jedničku. Ještě páteční silně neletní počasí možná řadu slabých povah odradilo, ale i přesto se na startu sešla klasická osmdesátka bikerů. Dlouhodobě neměnnou trasu nám hned ze začátku upravila stavební uzávěra při výstavbě dvou mostů ve směru na Rejvíz a Slunnou ulici. Pak již vše probíhalo po 19-té podle klasické mapy. Po perfektně zajištěných občerstvovacích stanicích na Videlském sedle a ve Františkově to vypadalo na výborný čas a minimum problémů (Patří velký dík dobrovolníkům : Jirkovi a Jardovi Jančaříkům). Problémy ale nastat měly hned záhy směrem na Banjaluku – netradiční cyklistická disciplína „Skok do vody“ vynesla jednu zlomenou klíční kost a transport na chirurgii. (Pozn.: V loňském ročníku proběhl taktéž transport na chíru, paradoxně měl postižený stejné jméno i příjmení, ale jiný ročník narození. Rčení, že nikdy nevstoupíš do téže řeky, málem dostalo nafrak.)

Dojezd závěrečné skupiny byl jako tradičně před jednadvacátou hodinou. Následovalo ocenění vítěze (vítězů), který vzešel z výsledku losování. Vítězové (výherci) obdrželi skleněné bidony s novým logem „Dvě Kopy“. Stejné vizuální proměny „postihly“ i startovní čísla a pamětní trička a doufám, že k lepšímu. Následně ukončily činnost  „holky Start-Cíl“, čímž jim za celodenní obětavost patří alespoň velký DÍK (Zdenča Prejdová, Anička Poskerová, Alena Škrabánková)

Závěr večera není třeba rozpitvávat, neboť „to, co se doma uvaří, ať se doma i sní“… Zábava byla výborná !

 

Závěr :

Stávající ročník byl poznamenán fenoménem, který s sebou přináší tzv. moderní doba. Výkonné baterie na elektrokolech překonávají možnosti klasických cyklistů a staví tak vedle sebe klasické cykloturisty a papučkáře v teplákách, kteří se ani moc nepřehřejí např. při zdolávání „Pásma Orlíka“. Možná i chápu silné rozpaky některých z vás, zda vůbec brát takovéto účastníky mezi sebe. Chci však připomenout, že se nejedná o žádný organizovaný závod, ale jen o turistickou motivační akci. Ano, vím přesně, proč „kopy“ já i vy všichni jezdíme – chceme si něco dokázat a pak si sebe i vážíme. Ale každý má právo stanovit své možnosti fyzické náročnosti (např. ke svému zdravotnímu stavu) a zúčastnit se pokud neporušuje lesní zákon pro vjezd. … A elektrokola vjezd zakázaný nemají. Nicméně, „elektrokolista“ nemůže být v cíli vítězem a jeho ujeté kilometry se nezapočítavají do celkových kilometrů všech účastníků. Musí i počítat s tím, že pokud nastane technický problém, tak v případě nedostatku místa má přednost na přepravu vozidlem klasický cyklista ( pokud se nejedná o zranění). Nejde se o žádnou diskriminaci, která je oblíbeným fetišem populistických politiků, ale jezdec na elektrokole, kterému to zakázat nemůžeme, by měl mít respekt před jezdcem, který tlačí svou hmotnost proti fyzikálním zákonům bez dopingu zvaného „baterie“.

 

 
 
 
 
 

18. ročník - Dvě Kopy 2016

Počet cyklistů : 120

Vítěz :   Pobořil Lukáš

 

Předpověď počasí slibovala na den „D“ teplé letní počasí bez nepříjemných teplotních extrémů a beze srážek. Taková předpověď slibovala poměrně dobrou účast na startu, která se nakonec beze zbytku naplnila. Po několikaletém nesmělém atakování hranice 80-ti účastníků dorazilo na start celých 120 jezdců včetně trasy „Dvě kopky (také nejvíce v historii) !!! To asi nečekal nikdo, ale všichni co se zúčastnili určitě nelitovali. Počasí opravdu splnilo předpověď rosničkářů a připravilo účastníkům ideální podmínky.

Osmnáctý ročník provázelo hned několik premiér… Občerstvovací stanice na Videlském sedle a Františkově prodělala radikální zlepšení - v nabídce bylo chlazené pivo a iontové nápoje, které v letošních vyšších teplotách přišly opravdu k duhu. Další premiérou byl křest nových dresů „Dvě Kopy“ vyrobených až v předvečer startu maratonu.

Opět se celému startovnímu poli nevyhnuly technické závady a dokonce ani pády vyžadující ošetření. Byla to zkrátka nepříjená daň za jinak povedený hromadný výlet.

Závěr po výhlášení vítěze a vylosování minitomboly proběhl v klasicky veselém a pohodovém rytmu do nedělních hodin.

 

Antoš Antonín, Arucidis Stanislav, Bach Ivo, Beran Jiří, Bitomská Valerie, Buzek Jiří, Bühmer Marian, Černý Robert, Červenka Petr, Češlová Štěpánka, Čulák Petr, Darkwah Andrea, Darkwah Johnson, Dvořáček Antonín, Dvořák Jiří, Flasar Richard, Flasarová Hana, Fišerová Eva, Galuszka Ivan, Gemsová Romana, Hastík Jiří, Havrlant Petr, Hečko Jaroslav, Hladil Milan, Horehleď Martin, Hradil Petr, Hudeček Dušan, Hundáková Ivana, Chuděj Marek, Janalík Radim, Janalík Tomáš, Jančařík Jan, Jasiok Miroslav, Jasiok Zuzana, Jasioková Natálie, Jehlička Luděk, Jurásek Petr, Jurčák Aleš, Jurčáková Andrea, Kamrad Jan, Keltoš Martin, Keltošová Petra, Knotek Jan, Kolářová Jana, Kolegar Matouš, Konupčík Petr, Konupčíková Kateřina, Kováč Petr, Kovář Daniel, Krhánek František, Krpelíková Zdenka, Kubičík Martin, Kulich Martin, Kulichová Jitka, Kupka Martin, Lihotzká Renáta, Lihotzký Tomáš, Lišková Michaela, Lučan Přemysl, Majkovič Peter, Mareš Jakub, Mikulík Marek, Milošová Lenka, Neumann Boris, Němec Vladimír, Němec Richard, Otýpka Jaromír, Otýpka Ondřej, Pacherník Jiří, Pastucha Ondřej, Petříček Tomáš, Pěček Petr, Pinter Jiří, Pobořil Lukáš, Polák Jiří, Polák Otakar, Posker Přemysl ml., Posker Přemysl st., Posker Tomáš, Poskerová Anna, Prejda Jan, Přichystal David, Quisek Petr, Rejzek Lukáš, Reková Jitka, Russwurm Jiří ml., Russwurm Jiří st., Sala Martin, Sala Pavel, Sedlák Petr, Skřeček Jakub, Smatana Milan, Smolík Jiří, Stašáková Karolína, Strýček Petr, Šimčáková Lenka, Škrabánková Alena, Škrabánková Marie, Šlampa Michal, Štrama Petr, Šťastná Eva, Šuba Ondřej, Švub Jiří, Tvrdík Tomáš, Valíčková Iva, Vasiliadisová Silvie, Václavík Petr, Václavíková Martina, Vedra Jiří, Veselý Kamil, Vlček Viktor, Vrbka Igor, Vrbka Roman, Vyležík Stanislav, Wadel Tomáš, Wasserburger Jiří, Zaplatil Květoslav, Zbyňovec Josef, Zemla Květoslav, Žák Martin

 

17. ročník - Dvě Kopy 2015

Počet cyklistů : 76

Vítěz :   Radim Janalík

 

Pro téměř rodinný organizační výbor začal sobotní prolog již po šesté ráno přípravou na start. Krátce na to se začali trousit první maratonci. V té chvíli byl opět po roce ještě čas na řadu radostných setkání „dvoukopáckých recidivistů“. Atmosféra plná pohody přešla plynule  do registračního finiše.  Start nakonec proběhl jako asi již klasicky později z několika příčin – především proto, že hojná část dorazí na poslední chvíli (někdy i po ní), takže v čase předpokládaného startu ještě probíhají registrační procedury. Když se pak konečně všichni seřadili k úvodnímu nástupu, proběhla rozprava o nástrahách trati, zásadách maratonu (pohoda a bezpečnost) a stručné seznámení se třemi stupni pomocné navigace: 1. Podrobná mapa, 2. Orientační mapa, 3. Originální značení na celé trase (zabloudit může už jen d...b...l). Na závěr proběhlo ve chvatu archivní foto a vyrazili jsme na trať. Počasí nádherné, teplota příznivá, všichni cyklisti na cestě  – co více si v tu chvíli přát !

Peloton se již tradičně rychle roztrhal na sérii větších či menších skupin a skupinek, které se znovu setkávaly na občerstvovacích stanicích. Plejáda skupinek se dala rozdělit do tří základních kategorií – zběsilci / pohodáři / opozdilci (každý se v tom určitě najde). Počáteční rozdělení však mělo doznat ještě dodatetečných úprav tzv. zásahem vyšší moci, poněvadž pěkné počasí nemělo vydržet dlouho. Na Videlském sedle již byla cítit blížící se klimatická změna, která svou vodní nadílkou jednotlivé skupinky cyklistů později ještě více separovala. Nic nemělo po zbytek dne nasvědčovat tomu, že se nacházíme uprostřed nejsuššího léta za posledních 17 let, kdy všechny studánky na trase vyschly. Některým se podařilo dešti relativně hladce unikat nebo se včas schovat v restauračním azilu a nakonec dorazit i poměrně brzy do cíle maratonu. Jiní měli zřejmě jízdu v lijáku nebo úprk před ním jako tzv. „úkol dne“. Daleko nejméně „zdařile“ si počínala závěrečná skupina pelotonu (včetně mé maličkosti), selektovaná již na Kristovém loučení. Potýkala se s časovým skluzem prakticky po celou dobu maratonu. Od Červenohorského sedla, kde skupinu déšť „přikurtoval“ nedobrovolně na dvě hodiny, bylo jasné, že nebude dokončení trasy nikterak jednoduché. (… a nebylo) Opakované přívaly vody měly pak za následek napříč celým pelotonem četnější případy, kdy cyklisti při posouzení svých možností zvolili raději zkrácení trasy (především pak přes Ramzovské sedlo).

Jako by toho neměli ti poslední málo, tak ještě v závěru, cestou od Šumáka na Smrk půlhodinová nebeská sprcha mohutně zacloumala s morálkou „schvostu“ pelotonu – důsledkem bylo, že druhá nejvyšší výšková kóta jménem Smrk ve spojení s časem 19:30 hodin byly pro skupinku již zoufale šibeniční. Ta se nakonec rozumně rozdělila na část, která již s posledním zbytkem sil uháněla nejbližší cestou kolem „barů“ k cíli.

Druhá část skupinky se ještě pokusila projet úsekem, kde se teprve rozhoduje (zlí jazykové tvrdí, že všichni pak ve skutečnosti uvádějí, že viděli už všechno)… v tomto úseku dochází k  tzv. „LÁMÁNÍ HODNĚ TVRDÉHO CHLEBA !“. Každopádně až na poslední třicítce „Dvě Kopy“ dokazují  svou náročnost ve vší síle. Uzavření tratě nakonec provedla poslední  skupinka (2 ks) za šera před 21-tou hodinou.

Závěrem ještě nutno podotknout, že všichni, co absolvovali závěrečný sjezd ze Smrku mě dají určitě za pravdu, že celodenní přeháňky vytvořily z tohoto úseku cyklo-masochistickou vodní koupel s „vonnými“ esencemi kamení a bahna, za kterou by se ani Priessnitzovy lázně stydět nemusely. My všichni, co jsme necítili potřebu nasazovat na startu ochranné blatníky, jsme si tak připadali spíše jako na bidetu než při jízdě na kole. Důležité ale je, že všichni, až na „malé“ oděrky, dorazili ve zdraví do cíle nebo svých domovů. Nikdo se cestou neztratil ani nezapomněl natolik, že by po něm(ní) vyhlásili pátrání např. Horská služba, Pohraniční stráž nebo manžel(ka). Prostě vydařený DEN !

Po té následovalo vyhlášení vítězů a bujará volná zábava za příznivého letního večerního klimatu na restaurační zahrádce, již bez zahradnického deště.

 

P.S.:

Tento ročník byla poprvé použita „oficiální“ časomíra, určená k záznamu času dojezdu v cíli. Bohužel ne všichni pochopili, že je třeba se nahlásit u stolku rozhodčích na Kovárně. I přesto se podařilo dojezdy „časoměrkám“  velmi svědomitě pohlídat ! … takže, kdo dorazil na Kovárnu a projel celou trasu, má evidován cílový čas. Následuje pořadí nejrychlejších cyklistů roku 2015 … nevím, zda uvádět nejpomalejší, protože bych si tímto nechtěl dělat neplacenou reklamu, ale funkce „sběracího vozu“ je taky hodně důležitá. Takže …

 

Muži :

1.     Wasserburger Jiří

2.     Neumann Boris, Němec Petr, Žváček Mojmír, Sedlák Petr

3.     Bedeč Vladimír, Nešpor Patrik

Ženy :

1.     Krpelíková Zdenka

2.     Kolegarová Iveta

3.     Václavíková Martina

 

Uzávěrka trati :

Knotek Jan, Přemysl Posker

 

Antoš Antonín, Arucidis Stanislav, Bauerová Michaela, Bedeč Vladimír, Bena Radimír, Beran Jiří, Buzek Jiří, Červenka Petr, Flasar Richard, Flasarová Hana, Galuszka Ivan, Havrlant Petr, Hečko Jaroslav, Hrubý Marek, Hundáková Ivana, Hyzel Pavel, Janalík Radim (VÍTĚZ), Jurásek Petr, Knotek Jan, Kolegarová Iveta, Kováč Petr, Kovář Daniel, Krpelíková Zdenka, Kulich Martin, Kulichová Jitka, Kupka Martin, Lapčík Jan, Lihotzká Renáta, Lihotzký Tomáš, Mach Ondřej, Mareš Jakub, Medal Miroslav, Mikulík Marek, Milošová Lenka, Nešpor Oldřich, Nešpor Patrik, Neumann Boris, Němec Vladimír, Novák Petr, Novotný Tomáš, Otýpka Jaromír, Pacherník Jiří, Pěček Petr, Pinter Jiří, Polák Tomáš, Poláková Andrea, Posker Přemysl ml, Posker Přemysl st, Prejda Jan, Přichystal David, Quisek Petr, Sedlák Petr, Slunský Erik, Smatana Milan, Surových Martin, Szikulár Michal, Špangerová Miluše, Štrama Petr, Šťastný Pavel, Švub Jiří, Václavík Jan, Václavíková Martina, Vedra Jiří, Veselý Kamil, Víchová Hana, Vocásek Zdeněk, Vrbka Roman, Vrbková Ivona, Wasserburger Jiří, Zaplatil Květoslav, Zavoral Martin, Zbyňovec Josef, Zemla Květoslav, Zetel Jaroslav, Žák Martin, Žváček Mojmír

 

 

16. ročník - Dvě Kopy 2014

Počet cyklistů:  81

Vítěz: David Přichystal

 

Přes veškerou snahu o urychlení startu, se vzhledem k počtu opozdilců mávnutí praporku zpozdilo zase na cca 7:50. Pozitivní alespoň bylo slunečné počasí. To nadějně vydrželo přes první čtyři občerstvovací stanice :Rejvíz – bufet | Videlské sedlo – privátní občerstvovačka maratonu, jako vždy perfektně servisně zajištěna Ivanem Víchou | Bufety a restaurace na Červenohorském sedle | Restaurace v Koutech nad Desnou.

Následně se na obloze začaly honit zákeřné mraky, které nakonec daly pocítit svou načerpanou vlhost. Potvrdila se „známá“ skutečnost, že každoroční „neznámou“ je vždy počasí. Letos bylo na „dvoukopách“ opravdu všechno – slunečno, polojasno i výdatný déšť (jen sníh a kroupy si daly pauzu). Někteří nerozvážní si zaslouženě vychutnali pořádnou porci rozmarů počasí, naproti tomu ti, kteří nezpanikařili a věnovali se „povinným“ zastávkám, projeli celou trasu tzv. suchou nití.

Řečeno klasikem z období největšího rozkvětu paroplavby : Na kovárenské zahradě to vypadalo jako v přístavu – všichni byli pod parou, ale nikdo se neměl k odplutí.

Nakonec se všichni příjemně unavení rozešli do domovů, penziónů, ubytoven a ...

 

Arucidis Stanislav, Bár Vilém, Bárová Romana, Bílá Veronika, Bula karel, Bulguris Pavel, Daniš Jiří, Drahoš Jan, Hančík Martin, Hastík Jiří, Hečko Jaroslav, Hložek Štěpán, Hundáková Ivana,Chovanec David, Chytil Ladislav, Janků Miluše, Jurásek Petr, Jurčák Aleš, Jurčáková Andrea, Kirschnerová Věra, Klocperk Adam, Kopáček Pavel, Kopecký Daniel, Koždoń Marcel, Krhánek František, Krpelíková Zdenka, Krzok Daniel, Kudr Jiří, Kukučka Stanislav, Kunc Pavel, Kupka Martin, Mach Ondřej, Mikulík Marek, Nešpor Oldřich, Nešpor Patrik, Neumann Boris, Novák Petr, Opel Adam, Otýpka Jaromír, Otýpka Ondřej, Pacherník Jiří, Pešáková Silvie, Pinter Jiří, Polák Tomáš, Posker Přemysl (83), Posker Přemysl (56), Posker Radek, Posker Tomáš, Pražák Lukáš, Prejda Jan, Přichystal David, Sala Martin, Sala Pavel, Sedláček Antonín, Sedláček David, Sedlák Petr, Sedláková Lucie, Sejkora Patrik, Schachl David, Slunský Erik, Smatana Milan, Smolko Jan, Stibor Pavel, Szikulár Michal, Šlampa Michal, Špangerová Miluše, Štrama Petr, Šuba Ondřej, Švub Jiří, Tvrdík Tomáš, Ulrych Michal, Vícha Jan, Víchová Hana, Vranka Robert, Vrbka Igor, Vykoukal Jan, Wasserburger Jiří, Zbyňovec Josef, Zemla Květoslav, Žváček Mojmír

 

 

15. ročník – Dvě Kopy 2013

Počet cyklistů:  65

Vítěz: ...nebylo vítězů ani poražených

 

Nevím jak to přijde, ale opět byl rozmar počasí téměř hlavním etalonem. Ačkoli bylo hlášeno bezmračné počasí, málokdo tušil, že i slunečné počasí nemusí být zrovinka to nejlepší. Příroda si na nás připravila až pekelně vražedné vedro, našim zeměpisných šířkách (i výškách) nepříslušející. Přistavené chladící boxy kolem cesty by snad trochu pomohly, protože i dodržování „pitného režimu“ už přestávalo plnit svůj osvědčený účel. Extrémní podmínky měly stoprocentně vliv nejen na cyklistickou techniku, ale i na samotné bikery a jejich soustředění. Tak se i  bohužel stala velmi nepříjemná nehoda jednoho z nás u „Luďovy“ závory v lese nad osadou  Kouty nad Desnou. (Pozn.: Po měsíční hospitalizaci a následné rehabilitaci nakonec dopadlo vše relativně dobře ! ) Vezměme si z toho ponaučení a vyvarujme se pro příště neuvážených rychlostních vložek, ať se vždy všíchni dostaneme do cíle v pořádku. Vždyť přeci nejde o žádný závod – pouze o souboj sám se sebou, který má být zakončen rekapitulací zážitků z cesty u chmelového krajíce, obloženého  kedlubnama (kedlubnový Bols) ! A ne jinak !!!

 

Arucidis Stanislav, Baďurová Karla, Bár Vilda, Bárová Romana, Beran Drahoslav, Buba Petr, Bula karel, Bulguris Pavel, Bühmer Marian, Daniš Jiří, Drahoš Jan, Drahoš Martin, Dubec Jiří, Flasar Richard, Flasarová Hana, Fišerová Eva, Galuszka Ivan, Grepl Petr, Guzej Jan, Hajda Antonín, Hynek Vladimír, Chovanec David, Janků Miluše, Jehlička Luděk, Juchelka Patrik, Junek Jaroslav, Jurásek Petr, Jurčák Aleš, Jurčák Milan, Keltošová Eliška, Knotek Jan, Kovář Daniel, Kral Milan, Kudr Jiří, Kupka Martin, Lapčík Jan, Mach Ondřej, Majkovič Peter, Mikulík Marek, Neumann Boris, Neuwirth Tomáš, Oravcová Zuzana, Otýpka Jaromír, Pacherník Jiří, Pobořil (Planťa), Posker Přemysl (2x), Posker Tomáš, Pražák Lukáš, Prejda Jan, Přichystal David, Quisek Petr, Sala Pavel, Slunský Erik, Smolko Jan, Surových Martin, Szikulár Michal, Štrama Petr, Štych Libor, Šťastný Pavel, Vícha Jan, Víchová Hana, Zbyňovec Josef, Žíla Jakub, Žváček Mojmír

 

 

14. ročník – Dvě Kopy 2012

Počet cyklistů: 58

Vítěz:  všichni, co dojeli do cíle

 

Počasí bylo tentokráte milosrdné, až docela příznivé. Dá se řící, že mělo pozitivní vliv na počet maratonců v cíli, což ukazuje i na vysokou úroveň fyzická zdatnosti účastníků. O to méně se to dá tvrdit o dovednosti čtení z mapy a orientaci v terénu. Letošní ročník byl poznamenán velkým množstvím „ztracených“ jednotlivců i celých skupin, kteří(ré) si trasu dobrovolně třeba i prodloužili nebo se z časových důvodů ani nedostali na poslední značený úsek ze Smrku. Snad si to pro příště zapamatují a přenechají tuto zkušenost dalším.

 

Arucidis Stanislav, Bár Vilda, Beran Drahoslav, Burďák Pavel, Černochová Romana, Červenka Petr, Flasar Richard, Flasarová Hana, Fišerová Eva, Galuszka Ivan, Guzej Jan, Hastík Jiří, Hečko Jaroslav, Chovanec Miroslav, Chytil Ladislav, Jehlička Luděk, Keltošová Eliška, Kirschnerová Věra, Knotek Jan, Kováč Petr, Kral Milan, Kupka Martin, Lučan Přemysl, Juchelka Patrik, Nešpor Oldřich, Nešpor Patrik, Novák Petr, Majkovič Peter, Mikulík Marek, Mokroš Jiří, Ondrušík Mirek, Pacherník Jiří, Poláková Andrea, Posker Přemysl, Posker Radek, Poskerová Anna, Pražák Lukáš,  Quisek Petr, Sala Pavel, Sedláček Antonín, Sedlák Petr, Slaný Pavel, Smolko Jan, Surových Martin, Szikulár Milan, Škrabánková Alena, Štrama Petr, Švub Jiří, Tejchman Tomáš, Tejchmanová Ivana, Václavík Jan, Václavík Petr, Vágner Aleš, Vedra Jiří, Vlčko Michal, Žalud Robert, Žaludová Lucie, Žváček Mojmír

 

 

13. ročník – Dvě kopy 2011

Počet cyklistů: 52

Vítěz: Kirschnerová Věra

 

Počet účastníků se pravděpodobně stabilizoval na půlstovce cyklistů. Počasí se však v žádném případě nestabilizovalo. 9ºC na Červenohorském sedle připomínalo spíše říjnový poslední kilometr. Většina tepelnou zkoušku ustála a dojela do cíle. Poslední šestičlenná skupinka dorazila ve 21.30. Následovalo vyhodnocení, jejíž vítězkou se stala nová členka dvoukopáckého týmu – Věra Kirschnerová (losování „nebylo“ vůbec zmanipulováno).

 

Arucidis Stanislav, Boček Milan, Červenka Petr, Flasar Richard, Fišerová Eva, Galuszka Ivan, Hanulíková Zuzka, Hastík Jiří, Hečko Jaroslav, Hečková, Jehlička Luděk, Chovanec David, Hajda Antonín, Karpíšek David, Keltošová Eliška, Kirschnerová Věra, Kolařík David, Kozáková Magda, Kral Milan, Němec Petr, Nováček Karel, Nováček Karel, Mikulík Marek, Osladilová Michaela, Peša Roman, Polák Tomáš, Posker Přemysl, Posker Přemysl, Posker Tomáš, Poskerová Anna, Poskerová Alena, Procházková Věra, Prejda Jan, Quisek Petr, Schreier David, Stibor Pavel, Stibor Pavel, Škrabánková Alena, Šlampa Michal, Štrama Petr, Štván Ondřej, Švub Jiří, Sýkora Daniel, Tejchman Tomáš, Tejchmanová Ivana, Tkáč Petr, Vejvoda, Vícha Jan, Wasserburger Jiří, Žalud Robert, Zavacká Věra, Žílová Hana, Žváček Mojmír

 

 

12. ročník - Dvě kopy 2010     

Počet cyklistů: 53

Vítěz: Jehlička Luděk

 

Novinkou ročníku byly pořadatelské "Dvě kopky" (pro pořadatelky a doprovod maratonců) za účelem vyplnění prodlevy mezi startem a příjezdem účastníků. Poprvé byla celá trasa označena stuhami tak, že správný průjezd trasy nebyl podmíněn znalostí čtení mapy. Opět byl zaznamenán nový věkový rekord - tentokrát nejstarší účastník. Počasí vyšlo luxusně - začátek pod mrakem přešel v azurové odpoledne s nádhernými výhledy. Cestou se urodilo mnoho technických závad, které se až na jedinou podařilo vyřešit (4x utržený řetěz, 7 defektů, jedna utržená přehazovačka a další drobné "dotahovačky"). Pokořena magická padesátka účastníků.

 

Arucidis Stanislav, Beníček Jiří (1 Kopa), Beran Drahoslav, Červinka Petr, Daniš Jiří, Flasar Richard, Fousková Jana, Galuszka Ivan, Hastík Jiří, Jehlička Luděk, Jeřábková Petra, Chovanec David, Chovanec Miroslav, Chuděj Miroslav (1 Kopa), Chytil Ladislav, Keltošová Eliška, Knotek Jan, Krhánek František, Kuba Jiří (1 Kopa), Kubová Anna (Dvě kopky), Kukučka Stanislav, Lapčík Jan, Juchelka Patrik, Nováček Karel 2x, Novák Martin, Machala (1 Kopa), Osladil Kamil, Osladilová (1 Kopa), Polák Tomáš, Poláková Andrea, Posker Přemysl, Posker Tomáš, Poskerová Anna (Dvě kopky), Poskerová Alena (Dvě kopky), Prejda Jan, Pták Vašek, Quisek Petr, Sedláček Antonín, Škrabánková Alena (Dvě kopky), Šlampa Michal, Stibor Pavel 2x, Štrama Petr, Štván Ondřej, Švub Jiří, Vícha Jan, Vrbka Roman, Vrbková Ivona, Wasserburger Jiří, Žalud Robert, Zavacká Věra (Dvě kopky), Žváček Mojmír

 

 

11. ročník - Dvě kopy 2009

Počet cyklistů: 36 + 2

poprvé ženy, nejmladší účastník, občerstvení zdarma cestou, několikanásobný déšť, v cíli zdarma občerstvení - losování vítězů - hudební produkce

 

Arucidis Stanislav, Daniš Jiří, Formánek Marek, Grosová Jitka (Videlský kříž) – vítězka, Hastík Jiří (náhradní termín), Chovanec David, Chovanec Miroslav (Petříkov), Chytil Ladislav, (Petříkov), Keltošová Eliška, Kopřiva Roman (Petříkov), Král Milan (Petříkov), Krhánek František (Petříkov), Kukučka Stanislav, Lemon Norman (Petříkov), Lučan Libor, Juchelka Patrik (Petříkov), Nováček Karel, Nováček Karel ml. (Ostružná), Novák Petr, Pinter Jiří, Polák Tomáš, Posker Přemysl, Posker Radek, Posker Tomáš, Prejda Jan (náhradní termín), Quisek Petr, Sedláček Antonín, Stibor Pavel, Stibor Pavel ml., Štván Ondřej, Švub Jiří, Sýkora Daniel, Vranka Robert, Vrbka Igor (Petříkov), Vrbka Roman, Vrbková Ivona, Žalud Robert (ČH sedlo), Žváček Mojmír (z ČH sedla)

 

 

10. ročník - Dvě kopy 2008

Počet cyklistů: 18

poprvé pamětní tričko, startovní číslo a mapa

 

Arucidis Stanislav, Beníček Jiří ml., Beníček Jiří st., Galuszka Ivan, Chovanec Miroslav, Krhánek František, Lemon Norman, Juchelka Patrik, Pinter Jiří, Posker Přemysl, Prejda Jan, Quisek Petr, Sedláček Antonín, Stibor Pavel, Švub Jiří, Vrbka Igor (Petříkov), Vrbka Roman, Žváček Mojmír - vítěz

 

 

9. ročník - Dvě kopy 2007

Počet cyklistů:  7

 

Arucidis Stanislav, Hastík Jiří, Novák Petr, Posker Přemysl, Posker Tomáš, Prejda Jan, Švub Jiří

 

 

8. ročník - Dvě kopy 2006

Počet cyklistů:  4

počasí nic moc, ale vydrželo

 

Arucidis Stanislav, Hastík Jiří, Posker Přemysl, Švub Jiří

 

 

7. ročník - Dvě kopy 2005

Počet cyklistů:  5

vedro – téměř 30 stupňů

 

Arucidis Stanislav, Novák Petr, Posker Přemysl, Posker Radek, Švub Jiří

 

 

6. ročník - Dvě kopy 2004

Počet cyklistů:  7

(průtrž v Petříkově - konec)

 

Arucidis Stanislav, Daniš Jiří, Hastík Jiří, Novák Petr, Posker Přemysl, Prejda Jan, Švub Jiří

 

 

5. ročník - Dvě kopy 2003

Počet cyklistů:  7

málem memoriál

 

Arucidis Stanislav, Daniš Jiří, Hastík Jiří  (Petříkov), Novák Petr, Posker Přemysl – pád pod Lví Horou, Prejda Jan, Švub Jiří

 

 

4. ročník - Dvě kopy 2002

Počet cyklistů:  4

technická závada (konec - Petříkov)

 

Daniš Jiří – utržená přehazovačka, Novák Petr, Posker Přemysl, Švub Jiří

 

 

3. ročník - Dvě kopy 2001

Počet cyklistů:  3

 

Daniš Jiří, Novák Petr, Posker Přemysl

 

 

2. ročník - Dvě kopy 2000

Počet cyklistů:  3

 

Daniš Jiří, Novák Petr, Posker Přemysl

 

 

1. ročník - Dvě kopy 1999

Počet cyklistů:  4

 

Daniš Jiří, Novák Petr, Posker Přemysl, Posker Tomáš (kvůli škole jen po ČHS)